calcPageSize())"
/>
King Cole Homespun Prism Aran
Earn 6 Wool Points per item. Login or Create a FREE Rewards Account.
| Supplier Stock Code | 265 |
|---|---|
| Washing Instructions | Do Not Bleach, Do Not Iron, Do Not Tumble Dry, Dry Clean - A, Dry Flat, Machine Wash - Wool Wash - 30°C |
| Brand | King Cole |
| Size | 5mm |
| Crochet Hook Size | 5.00mm |
| Metres Per Ball | 110m |
| Tension | 18 stitches, 25 rows to 10cm on 5mm needles |
| Ball Weight | 50g |
| Yarn Weight | Aran |
Product Details