calcPageSize())"
/>
King Cole Explorer Super Chunky
| Supplier Stock Code | 178 |
|---|---|
| Washing Instructions | Do Not Iron, Do Not Tumble Dry, Dry Clean - P Bar, Dry Flat, Machine Wash - Wool Wash - 30°C |
| Brand | King Cole |
| Size | 10mm |
| Crochet Hook Size | 10.00mm |
| Metres Per Ball | 80m |
| Tension | 10 stitches, 14 rows to 10cm on 10mm needles |
| Ball Weight | 100g |
| Yarn Weight | Super Chunky |
Product Details