calcPageSize())"
/>
King Cole Curiosity DK
Earn 11 Wool Points per item. Login or Create a FREE Rewards Account.
| Supplier Stock Code | 160 |
|---|---|
| Washing Instructions | Machine Wash - Wool Wash - 40°C, Tumble Dry - Low Heat |
| Brand | King Cole |
| Size | 4mm |
| Crochet Hook Size | 4.00mm |
| Metres Per Ball | 480m |
| Tension | 22 stitches, 28 rows to 10cm on 4mm needles |
| Ball Weight | 150g |
| Yarn Weight | Double Knit |
Product Details