calcPageSize())"
/>
King Cole Comfort DK
| Supplier Stock Code | 058 |
|---|---|
| Washing Instructions | Dry Clean - P Bar, Machine Wash - Wool Wash - 40°C, Tumble Dry - Low Heat |
| Brand | King Cole |
| Size | 4mm |
| Crochet Hook Size | 4.00mm |
| Metres Per Ball | 310m |
| Tension | 22 stitches, 28 rows to 10cm on 4mm needles |
| Ball Weight | 100g |
| Yarn Weight | Double Knit |
Product Details