calcPageSize())"
/>
ABC Yarn Little Explorers
| Supplier Stock Code | B10 |
|---|---|
| Washing Instructions | Do Not Bleach, Do Not Dry Clean, Do Not Iron, Do Not Tumble Dry, Dry Flat, Machine Wash - Wool Wash - 30°C |
| Brand | ABC Yarn |
| Size | 4mm |
| Crochet Hook Size | 4.00mm |
| Metres Per Ball | 150m |
| Tension | 22 stitches, 28 rows to 10cm on 4mm needles |
| Ball Weight | 50g |
| Yarn Weight | Double Knit |
Product Details